Případy lykantropie

31. října 2012 v 20:58 | Kie*
Fanoušek našeho webu nám zaslal na e-mail několik případů zaznamenání lykantropie u člověka.


Vlkodlak z Bedburgu
V 16. století žil v okolí německého Kolína muž jménem Peter Stumpp (někdy jinak nazýván též Stube), známý jako vlkodlak z Bedburgu. Ve vlčí podobě údajně zavraždil řadu dětí a několik těhotných žen a pojídal je. V roce 1589 mu po drsném a brutálním mučení sťali hlavu a jeho tělo i s hlavou upálili.

Jean Genier
"(Pozor, nepleťte si s Gillesem Garnierem, nejsou spolu vůbec příbuzní a ani se nikdy nepotkali)"
Kolem roku 1590 žil ve Francii Jean Genier. Byl to mladý hoch a živil se jako pasák. Tvrdil, že zabijí malé děti, přičemž je převlečen do vlčí kůže.
Tu prý spolu s kouzelnou mastí dostal od tajemného muže z lesa v černém oblečení. Jeho oběti se nikdy nenašly a podle soudců si všechno vymyslel. Soud ho roku 1603 zprostil žaloby, ale pro jistotu ho jako slabomyslného zavřel doživotně do kláštera. Mladík po několika letech "v zajetí" zemřel.

Bestie z Gévaudanu
Kdysi řádil ve jižní Francii v oblasti Gévaudanu tajemné zvíře. Zavraždilo více než 100 lidí. Svědci, kteří jeho útok přežili, nejčastěji popisují tuto bestii jako obrovského psa s narudlou srstí, mohutným tělem, ocasem a silnými tesáky. Dodnes nikdo neví co byla bestie vlastně zač. V letech 1764-1767 zaútočila bestie celekm 210krát a zabila více než 100 lidí, vetšinu z nich částečně sežrala. Král i místní francouzské úřady zvali a posílali do Gévaudanu lovce i znalce přírody. Panika, která zachvátila celou oblast, vyústila v největší masakr vlků v historii vůbec. Vlci z jižní Francie úplně vymizeli. Útoky se však stále opakovaly. Roku 1765 sice lovec vyslaný Ludvíkem XV. zastřelil jakéhosi obrovského vlka, ale vraždění neustávalo. V 1765 dvanáctiletý pasáček skotu, který pásl stádo se svými kamarády, prý útok přežil. Kamarádi i pasáček se prý totiž vybavili dlouhými holemi s dýkou či nožem přivázaným na konci, a do Bestie bodali tak dlouho, dokud neutekla. Při výslechu chlapec tvrdil, že se nejednalo o zvíře, ale o "prokletého člověka" posedlého ďáblem, kterého "zde všichni dobře známe". Jiný chlapec vypovídal, že "zvíře" uteklo po dvou nohách a drželo si tlapou poraněné břicho. Další svědek prý viděl na břiše bestie knoflíky. Řádění bestie ukončil až místní lesník Jean Chastel, který ji roku 1767 zastřelil. Zvíře zabité stříbrnou posvěcenou kulkou prý vypadalo jako obrovský kříženec dogy a chrta (možná se jednalo ve Francii o tehdy neznáme plemeno irského vlkodava). Chastel poslal její kůži to královského paláce. Bestie byla vycpána a vystavena na královském dvoře. Před sto lety se však vyhodila při úklidu, kvůli špatnému stavu. Z Chastela se ale žádný hrdina nestal. Podle mnohých měla on i jeho rodina na řádění nějaký podíl. Pravdou je, že se po jejím zastřelení Chastelovi zratili oba synové. Lidé se osamělému lovci vyhíbali. Po jeho smrti sousedé dům spálili, spáleniště posypali solí a pokropili svěcenou vodou.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ourte ourte | 31. října 2012 v 21:09 | Reagovat

Nebyl ten "muž v černém oblečení" Slenderman??

2 Slenderman Slenderman | 5. listopadu 2012 v 11:33 | Reagovat

Podle mne blbost :-!  :-!  :-!

3 Qverty Qverty | 13. listopadu 2012 v 21:13 | Reagovat

Zajímavý já tomu id ocela věřím :)

4 Jimmy Jimmy | 28. listopadu 2012 v 21:29 | Reagovat

Bestie z Gévaudanu o něčem takovém jsem viděl film bylo to taky okolo 15-18st, bylo to o tom jak šlechtický lovec dovezl do  evropy lva který pak masakroval lidi:)

5 Migo Migo | 24. prosince 2012 v 22:27 | Reagovat

Ja by som sa chcel stať vlkolakom.

6 Ant Ant | E-mail | 12. ledna 2013 v 22:47 | Reagovat

...na každej "povesti" alebo ako to nazvať je vždy trocha pravdy.
Uvediem tu príklad jedneho mladého chalana.Často chodil so svojím krstným do lesov keďže bol poľovnik.Tam sa stalo to,že uvidel vĺčatá...samozrejme bola tam s nimi matka,ktorá ich chcela ochrániť.Rozbehla sa oproti nemu a ako bol naučený od svojho krstného-nastaviť ruku a keď sa do nej pes/vlk zahryzne stlačiť mu sánku...samosrejme nemal dosť sily a bolelo...neskôr chalana zachránili tým,že vlka odstrelili.Chalan má teraz 18 alebo 19 rokov..nieviem presne ale trpí  amokmi kedy nievie čo robi...takisto aj vzrastom je dosť mohutný...podľa mňa by to mohli byť následky incidentu s vlkom,keďže po uhryznutí sa do rany dostavajú sliny v postate do seba dostava niečo z toho zvieraťa a možno sa to vlastne zmieša z jeho krvov a pár vlastností môže pochytiť :-D

7 ZabaZabo ZabaZabo | E-mail | 29. června 2013 v 19:05 | Reagovat

Jimmy no bol to fillm s ceskym prekladom Bratstvo Vlkov [4]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama