Vánoční zmizení Patricka Trencha

27. května 2012 v 21:01 | Hans
Rozhodl jsem se napsat o dalším známém a záhadném zmizení. Jedná se o zmizení Patricka Trencha (někdy známý i pod jinými jmény).


Stalo se to na konci 19. století v Portlandu (malé městečko v severozápadní části USA, ve státě Oregon) 24. prosince. Farmářka Marjorie Trench pořádá vánoční oslavu s přátely a sousedy. Do domu po 18. hodině přichází sousedé s dětmi, pastor McCormick, lékař Schuman a rodina Blackhurstových, celkem devět hostů. Těsně před 22. hodinou Marjorie řekne svému desetiletému synovi Patrickovi, aby si vzal vědro a přinesl vodu ze studny. Patrick vychází z domu ke studni vzdálené asi 30 metrů a je to naposled co přítomné vidí...

Zničehonic lékař Schuman slyší zvenku podivné zvuky. Vezme si pušku a utíká ven, ale nikoho nevidí. Posléze k němu přibíhají ostatní. Venku naleznou převrácené vědro, které leží dva metry od Patrickových stop. Snaží se ho najít, ale marně. Nepomůže ani pátrání přivolané policie. Schuman vypověděl, že se mu zdálo, že Patrick volá o pomoc. Taky slyšel vytí, a tak si myslel, že ho přepadl vlk. Proto popadl pušku a vyběhl ven.

V té době se tu vlci a zdivočelí psi opravdu vyskytují, ale můžou za chlapcovo zmizení? Nebyly nalezeny ale žádné stopy zvířat, krve a jiné známky zápasu. Schuman také říká, že venku slyšel Patrickovo volání, ale nikde nikoho neviděl. Majroie Trech vypověděla, že volání slyšela jakoby ze shora. Pastor McCormick vypověděl to samé, prý slyšel křik z výšky a čím dál víc se vzdaloval, až se hlas ztratil. Odneslo ho něco vzhůru? Avšak v té době žádný lidmi vytvořený létající stroj neexistoval!
Objevuje se teorie, že ho unesl velký dravý pták, např. kondor kalifornský nebo orel. Případy kdy takový pták unesl dítě opravdu existují! Například roku 1832 orel odnáší čtyřletou Svanhild Hansen a urazí s ní v pařátech 1,6 kilometrů!! Je možné, že nějaký pták unesl Patricka o váze přibližně 40 kg na větší vzdálenost? Jsou ještě teorie o tom, že se zasekl o hák na spuštěném lanu balónu, který zrovna přelétal. Co by tam ale balón dělal? Nebo se jedná o únos UFO?
Nezabil ho samotný Schuman? Ten by měl na to ale velice málo času a navíc se nikde nenašli žádné stopy krve a zápasu. Nemají snad Patrickovu smrt na svědomí všichni přítomní? Proč by to ale udělali? Jednalo se snad o nějakou zvrhlou sektu? Možností, jak vysvětlit chlapcovo zmizení je mnoho, ale dodnes to zůstává záhadou...

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Natla Dahmer Natla Dahmer | 9. července 2012 v 21:53 | Reagovat

Zajímavé. Ale myslím, že je taky možnost, že se mohl dostat do paralelního světa.

2 Tom Tom | 11. září 2012 v 18:15 | Reagovat

hele a nespat do tý studny ? :-)

3 Makykyna* - The stupid blonde Makykyna* - The stupid blonde | E-mail | Web | 22. září 2012 v 12:01 | Reagovat

Je tu vážně mnoho možností.Co když prstě spadl do studny jak píše Tom? Natla Dahmer může mít taky pravdu. Já nevím, jak to mohlo být, ale když se zamyslím a o5 zapojím svou bohatou fantazii kterou používám stále, mohlo to být tak, že Schuman mohl zaslechnout volání, myslet si že je to vlk, vzít pušku a chlapce zastřelit, ale nebyli nalezeny žádné známky zápasu či vraždy. Jak přemýšlím na Tomovou domněnkou, je to dost možné. Koho by přece jen napadlo podívat se do studny? Známe přeci policii.Podezírá každého ale fakta neprověří.A mám tu další výplod mé fantazie: Patrick šel s vědrem pro vodu do studně, jak se uvádí.  Najednou však zahlédne vlka nebo něco podobného vlkovi, lekne se a spadne do studně. Já mám až příliš bujnou fantazii takže mi prosím neříkejte že jsem magor, já to vím, ale ta možnost tu taky je, i když je to nesmysl.

4 -S@bišek- -S@bišek- | Web | 19. října 2012 v 12:13 | Reagovat

[2]: To mě napadlo hned a přitom o tom v článku není ani zmínka

5 Hans Hans | 10. listopadu 2012 v 23:40 | Reagovat

Omlouvám se, že takovou podstatnou věc jsem do článku nenapsal. Bohužel vaše vysvětlení padá - policie studnu prohledala a nic se nenašlo. Navíc stopy směřovaly od domu ke studni, ale pár metrů od ní končily a vědro bylo nalezeno kousek vedle na zemi.

6 Sebo Sebo | 18. listopadu 2012 v 8:27 | Reagovat

Mozno Slenderman

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama